top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Markéta Babková

Autor(ka):

fakulta:

Markéta

Babková

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Markéta je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Markéta

Fakulta sociálních věd

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Salzburg

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Markéta hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 3 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 3 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita v Salzburku byla velmi moderně vybavená, prostory ve staré i v nové budově byly zkrátka krásné. Nicméně moc jsem si jich vzhledem k přechodu do onlinu neužila. Výjimečnost univerzity dle mého názoru tkví hlavně v tom, jak konkrétně zaměřené a nezvyklé předměty nabízí. Například předmět Doing Gender in African Contexts.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Administrativa univerzity v Salzburku je velmi vstřícná a její reakční doba rychlá. Nicméně chápu, že to může být ovlivněno i velikostí univerzity. Velikost Univerzity Karlovy a té v Salzburku se opravdu nedá srovnávat. Ale i přístup vyučujících se mi moc líbil, byla zde viditelná snaha pomoci studentům, kteří mají potíže.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Salzburk má studentský spolek ESN, který pořádal pro zahraniční studenty různé akce, prohlídky atd. Myslím, že je zde obecně větší snaha o integraci zahraničních studentů. Chodila jsem na předmět, který byl vyloženě mířen na zahraniční studenty, chodili jsme na prohlídky, učili se o historii Salzburku a pracovali na skupinových projektech.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem v angličtině, takže jsem v tomto ohledu žádné potíže neměla. Univerzita nabízí spoustu intenzivních kurzů němčiny a je zde poměrně velká ochota vyjít zahraničním studentům vstříc.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město mi bylo ve srovnání s Prahou po nějaké době malé. Není zde zas tolik kulturních akcí a po nějaké době člověk už nemá, co objevovat. Takže jeden semestr zde byl naprosto dostačující. Město je navíc drahé a plné bohatých lidí, má nájmy nejdražší v Rakousku, takže je dražší než Vídeň. Nicméně má nádherné panorama a také se mi líbilo, že je to město kol, jezdila jsem všude na kole, vůbec jsem nepotřebovala platit jízdné hromadné dopravy. No a hory a jezera v okolí jsou prostě skvost. Takže na výlety do okolí by se dalo jezdit do nekonečna, člověk se té krásné přírody nemůže nabažit. Navíc je v zimě velmi jednoduché jít i lyžovat. Za hodinku a půl vlakem je člověk ve skiareálu Zell am See (nádherné místo).

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Jak jsem již zmínila, Salzburk je na nájmy velmi drahý. Bydlela jsem na jedné z nejlevnějších kolejí a i tak mi nájem vzal skoro celé stipendium.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Je dobré jezdit na kole, kartička na dopravu je vážně skoro zbytečná. No a bydlet je nejmoudřejší na koleji. Těch je naštěstí celkem široký výběr, každý najde pokoj. Nakupovala jsem jinak v supermarketu a vařila si. Ze začátku jsem si musela vybavit pokoj, protože v mém nebylo ani povlečení, takže to je fajn si buď přivézt rovnou z domu, společně s kuchyňským nádobím, protože to společné na koleji bývá v tristním stavu. Nebo se dá nakoupit levně v Ikee, ta je na kraji města u nákupního centra.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Kolej Haus Merian od Wistu (našla jsem ale přes OeAD, a podle mě si tam účtují poplatky navíc narozdíl od Wistu). Kolej nebyla žádná nádhera, protože byla před rekonstrukcí, ale v porovnání s těmi našimi vlastně dost v pohodě. Koleje jsou ve městě soukromé, univerzita nemá svoje.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem v angličtině, takže jsem v tomto ohledu žádné potíže neměla. Univerzita nabízí spoustu intenzivních kurzů němčiny a je zde poměrně velká ochota vyjít zahraničním studentům vstříc.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Kdo miluje lyžování, ideální. Také velmi dobré pro zlepšení němčiny.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Salzburg

Další zprávy z regionu Rakousko

bottom of page