Super! Můžeš se k nám přidat jak „z domova“, tak už na výjezdu. Obou forem spolupráce si moc vážíme. Pro každou variantu jsme sestavili návrh aktivit tak, abychom ti šli co nejvíce naproti. Můžeš si z nich vybrat jen ty, které ti vyhovují. Rozhodně nechceme zasahovat do tvého studia nebo pracovního života – rozsah spolupráce je jen a jen na tobě a můžeme jej pružně přizpůsobovat tvým aktuálním potřebám. Co tedy spolu můžeme podnikat?

pokud právě

BROUZDÁŠ PO SVĚTĚ

foto-příběh

fotografie

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zapojit, je zasílání fotek či krátkých klipů. Fotografie použijeme na všech frontách – na našich sociálních sítích, v katalogu univerzit i v galerii přímo na tvém profilu. Způsob zaslání je jednoduchý – kdykoli vidíš něco zajímavého, prostě stačí pořídit fotografii nebo video a zaslat jej koordinátorce na WhatsApp, Messenger, nebo do mailu. To je celé, tvoje fotografie nahrajeme do tvé galerie co nejdříve, takže tvůj profil bude neustále nový a aktuální.  Při sdílení fotek na jiných místech než ve tvé galerii, vždy uvedeme autorství a tvůj případný komentář/vzkaz sledujícím.

Je dalším řešením pro blogery v kalupu. Měl/a jsi zajímavý den? Zúčastnil/a ses něčeho zajímavého? Prostě na cestě domů pošli několik fotografií s doprovodnými popisnými texty a my za tebe vytvoříme fotopříběh na blog, jako byl třeba tento.

články

K blogování patří články a nepochybujeme o tom, že máš spoustu zážitků, o které by ses chtěl/a podělit. Přímo na pobytu na ně většinou bývá víc času než doma. Kromě klasických článků typu, co se ti na cestě přihodilo, o místě, kde se nacházíš nebo o studentském životě v zahraničí, velmi uvítáme i články obsahující rady a tipy, které můžeš svým následovníkům předat nebo úvahové články o zahraničním výjezdu či cestování jako takovém. Proto rádi zahájíme spolupráci i se studenty, kteří se na cestu teprve chystají a chtějí dokumentovat proces přípravy včetně nutné administrativy – způsob cestování, komunikace.

sloupek

Sloupek je skvělá alternativa, pokud se ti přihodí něco zajímavého, ale nechceš psát dlouhý text. Jeho velkou výhodou je, že jej můžeš napsat do jedné zprávy na Messenger nebo WhatsApp, přiložíš ilustrující fotografii a hotovo. My už si s tím poradíme. Sloupek bude uveřejněn na hlavní stránce portálu.

videa

Videa jsou opravdovou nadstavbou – víme že tím získáme největší pozornost těch, které chceme motivovat, ale zároveň také víme, že leckomu není příjemné stát před kamerou. Pokud ti to ale nečiní problém, uděláš nám obrovskou radost. Necháme ti volnou ruku, jsme otevřeni tvým nápadům, ale rádi ti pomůžeme s vytvořením koncepce tak, aby video co nejlépe fungovalo. Nevyžadujeme žádné profesionální náčiní – můžeš natáčet z ruky přední kamerou fotoaparátu tvého telefonu. Jde nám především o autentičnost a upřímnost videa. Pokud nebudeš mít čas střihat, stačí poslat hrubý materiál a my už si s ním poradíme - autorizace před zveřejněním je v tomto případě samozřejmostí.

Charles Abroad je nový projekt Univerzity Karlovy, jehož úkolem je motivovat studenty k výjezdům do zahraničí - ať už v rámci programu Erasmus + nebo prostřednictvím meziuniverzitních dohod. Naším úkolem je šířit zkušenosti, dojmy a zážitky, pomáhat s orientací v administrativě a poskytovat důležité informace na jednom místě, přehledně a v pěkném balení. 

Plán projektu je ambiciózní - chceme spojit studenty všech našich 17 fakult a společně s nimi vybudovat informační portál který nemá na UK obdoby. Chceme operovat na sociálních sítích, vytvářet články, podcasty a videa, to vše s jediným cílem: ukázat tvým spolužákům, jak úžasnou zkušenost jim studium v zahraničí nabízí a zajistit, aby si ji nenechali proklouznout mezi prsty.

Co je

CHARLES ABROAD? 

Chceš být

CHARLES ABROAD? 

Super! Můžeš se k nám přidat jak „z domova“, tak už na výjezdu. Obou forem spolupráce si moc vážíme. Pro každou variantu jsme sestavili návrh aktivit tak, abychom ti šli co nejvíce naproti. Můžeš si z nich vybrat jen ty, které ti vyhovují. Rozhodně nechceme zasahovat do tvého studia nebo pracovního života – rozsah spolupráce je jen a jen na tobě a můžeme jej pružně přizpůsobovat tvým aktuálním potřebám. Co tedy spolu můžeme podnikat?

fotografie

Moc by nám pomohlo, kdybys nám zaslal/a také nějaké krásné autentické foto, které použijeme na profilu univerzity pro naše sociální sítě (FB a Instagram) a vložíme jej také do galerie na tvém profilu. Čím více fotek, tím rozhodně lépe. Samozřejmě vždy uvedeme autorství. Způsob zaslání je jednoduchý – sesbírej fotografie, o které by ses chtěl/a podělit a zašli koordinátorce na WhatsApp, Messenger, nebo do mailu, zabere to jen pár minut.

pokud už

JSI DOMA

články

Tady se budeme trochu opakovat, protože články jsou základem každého blogu. Nepochybujeme o tom, že máš spoustu zážitků, o které by ses chtěl/a podělit. Kromě klasických článků o tom, co se ti na tvé cestě přihodilo, o místě, kde jsi studoval/cestoval nebo o studentském životě v zahraničí, velmi uvítáme i články obsahující rady a tipy, které můžeš svým následovníkům předat. Know – how které si na svých cestách získal, dostane teď úplně nový smysl a ulehčí život dalším pokolením cestovatelů. 

podcasty

Audiovizuální materiál je super, ale ne každý se cítí před zapnutou kamerou příjemně. Máme řešení a tím jsou podcasty. Můžeš se zapojit do našeho seriálu podcastů, jak vypadají rozhovory s prvními statečnými se můžeš podívat zde. Proč podcasty? Protože poslouchat se dá při vaření, běhání, ve vaně – prostě kdykoli, a to je pro naše publikum opravdu super. Nahrávání si dohodneme individuálně na termín, který se ti bude hodit. Nemusíš se vůbec bát, za pár minut zapomeneš, že vůbec nahráváme, podcasty bývají spíš příjemným povídáním o tvých zážitcích, uvidíš! Nepustíme ven podcast, se kterým nebudeš spokojen/a – budeme střihat, dělat pauzy, opakovat, zkrátka upravovat, dokud se ti výsledek nebude zamlouvat. Zajímají nás tvé dojmy – jak se ti v zemi studovalo, jací byli místní, co je jinak, co je stejné, zkrátka co bys o „svém“ státě řekl/a, kdybys měl/a jen minutu? Zpracovat můžeme tvou zkušenost opět formou textu, podcastu nebo videa.

ambasadorství

Byl/a bys ochotna pomáhat studentům, kteří vyráží do stejné země, kde jsi byl/a ty? Řešit jejich dotazy ve veřejných komentářích na facebooku, webu, nebo e-mailem? Tak to moc rádi slyšíme. Každý bloger, který o tuto možnost stojí, má na svém profilu kontaktní formulář. Dotazy z něj ti budou chodit přímo do mailu. Nečekáme, že by takových zpráv mělo chodit hodně, ale čas od času se určitě někdo najde, a kontakt na tebe pro něj bude velikou pomocí.

vytváření profilu univerzit

Aby byl katalog co nejlepší a obsahoval vše podstatné, potřebujeme i tvoji pomoc. Spojenými silami se snažíme poskytnout tvým spolužákům co nejlepší počáteční obrázek o každé z univerzit a nikdo ji nezná tak dobře, jako její studenti. Vytváření profilu probíhá tak, že vytvoříme kostru na základě dostupných informací a tu pak pošleme vám, absolventům erasmu s žádostí o korekci a doplnění. Nemusíš se proto bát, že bychom po tobě chtěli vytváření dlouhých a složitých textů, žádáme tě pouze o tvůj expertní pohled na věc. A také na to nejspíš nebudeš sám/sama. Finální obrázek skládáme většinou z postřehů 2-5 studentů. V katalogu tě budeme citovat pomocí žlutých boxíků „bloger tip“, jak to v praxi vypadá se můžeš přesvědčit u již zpracovaných univerzit v katalogu.

A  CO ZA TO?

Můžeš se soustředit jen na vytváření obsahu, ten nutný „obal“ už můžeš nechat na nás. Získáš vlastní prostor na naší doméně s vlastní url  jako například 

www.charlesabroad.cz/blogeri/jana.novakova, ten bude patřit jen tobě a budou se zde shromažďovat všechny tebou vytvořené obsahy i tvé sociální sítě a každý tvůj fanoušek si je tak snadno dohledá.

VLASTNÍ BLOG

 s technickým zázemím

a podporou

Uděláme tvému obsahu reklamu na sociálních sítích, rozšíříme jej mezi studenty všech fakult a i pro tebe bude snazší sdílet svůj článek. Může to být dobrý start tvé bloggerské kariéry.

SELF-PROMO

ZKUŠENOST

DO CV

Mít něco za sebou je vždycky výhoda. Pokud chceš pracovat na HR pozicích, v reklamě nebo v médiích, zkušenost v Charles Abroad se určitě bude počítat. Důkaz „mimoškolní“ aktivity a vlastní iniciativy ti však nažene bodíky snad u každého zaměstnavatele. Rádi ti poskytneme reference.

No jo, rohlík si za to nekoupíš, ale jaký je to pocit, motivovat někoho, aby podnikl jednu z nejdůležitějších zkušeností ve svém životě? Jaký je to pocit změnit někomu život k lepšímu už jen tím, že mu dobře poradíte, nebo jej podpoříte, když bude pochybovat?Je to skvělý pocit. Naši první blogeři by mohli vyprávět. Pomoz nám vytvářet úplně nový druh studentské spolupráce, který nemá na vysokých školách srovnání a dej svému zážitku další smysl! 

KARMA

 KONTAKTY

Potkáš mnoho nových lidí. Získáš nové kontakty a rozšíříš si obzory

JDEŠ DO TOHO?

1. VYTVOŘENÍ PROFILU

Pokud ses rozhodl/a do projektu zapojit – ať už větší, či menší měrou, prvním krokem je vytvoření profilu. To můžeš pohodlně zvládnout v našem webovém rozhraní zde. Jde to jak z mobilu, tak z počítače a zabere ti to jen pár minut.

2. ZASLÁNÍ FOTEK

Většina blogerů nám následně zašle několik fotek pro svou galerii – přes WhatsApp, Mesenger nebo e-mail.

3. DALŠÍ SPOLUPRÁCE

Další spolupráce už je jen na tobě. Koordinátorka projektu se s tebou spojí a proberete, který obsah by tě bavilo tvořit. Můžete si dohodnout informační schůzku, nebo vše probrat jen „elektronicky“, záleží, jaká možnost ti bude víc vyhovovat.

Pokud máš jakoukoli otázku, můžeš využít formuláře zde

Pro zájemce o zapojení do projektu pořádáme informační schůzky. Ačkoli to zní velmi oficiálně, jedná se většinou o posezení v kavárně v malé skupině zájemců o blogování. Probereme zde možnosti naší spolupráce a povíme si vše potřebné.

Studentům, kteří jsou aktuálně v zahraničí a logicky se nemohou na schůzku dostavit nabízíme Skype/WhatsApp či telefonické konzultace, nebo starý dobrý e-mail.

Termíny a místa schůzek přizpůsobujeme vašim možnostem.

INFORMAČNÍ SCHŮZKY

Projekt vzniká pod záštitou 

Odboru zahraničních vztahů

rektorátu Univerzity Karlovy

odpovědná osoba:

Bc. Anna Vovsová, koordinátorka

anna.vovsova@ruk.cuni.cz

tel./WhatsApp 774 281 095

Napsat mi můžete i na Facebooku ;)

KONTAKT

logo v červeném kroužku.png
logo mod. krouzek.png
  • Instagram
image_preview.png

Projekt vzniká pod záštitou 

Odboru

zahraničních vztahů

Univerzity Karlovy

kontaktní osoba:

Bc. Anna Hroudová 

koordinátorka

anna.hroudova@ruk.cuni.cz

tel./WhatsApp 774 281 095

Napsat mi můžete i na Facebooku ;)

Charles Abroad 2020

logo ve zkutem krouzku.png