Vyhledat

Zábava a cestování

Aktualizace: dub 3

Společensky na University of Derby určitě trpět nebudete. Na univerzitě, jak už jsem zmiňovala v předešlém článku, najdete spolky a kluby všeho druhu a ty pak organizují různé akce. Nemusíte být ani jejich členy a jsou moc rádi, když se tam ukážete. Události na facebooku na mě skákaly pomalu každý den, hlavně ze začátku jako welcome party. Je to super si pak povídat s lidmi z různých koutů Země.


Nálepky svého bydliště od studentů University of Derby na food festivalu


Navštěvovala jsem také akce, které pořádala kolej, ve které bydlely moje Erasmus parťačky. Já jsem jediná z nich bydlela jinde, ale o tom více v nadcházejícím článku o ubytování. Na koleji měli velký kalendář akcí, kde každý den probíhala nějaká akce. Výčtem například kurzy vaření, společné snídaně, bingo večery, kvízy (GoT, Harry Potter, Disney, Pán Prstenů a dalších), turnaje v kulečníku, hodiny jógy, párty, výlety do měst a další.


Dále pořádala akce samotná škola a International Student Center. Ve škole ve velké příchodové hale se občas objevili různé stánky a dávali/prodávali různé věci.


Pizza zdarma, neber to Suprise knížka za 1 libruAkce všeho typu, například kolečkové brusle vevnitř. Jak z amerického filmu.

Další věc, která podle mě stojí za zmínku je Academic Skills Classes pořádané přímo školou. Je to zdarma a na konci dostanete certifikát. Moje zakončení předmětů tvořili hlavně eseje, které není lehké napsat. Tenhle kurz se psaním těchto prací zaobírá a musím říct, že mi hodně pomohl. Cílí na slovíčka, fráze, styl, citování, parafrázování, strukturu, prezentaci, gramatiku a další věci, které se zabývají akademickou angličtinou. Papíry a zápisky z těchto hodin jsem hodně používala při psaní závěrečných prací. Je to jednou týdně a vede to specializovaný učitel, takže pokud vyrazíš právě na University of Derby, moc doporučuji.

Hodina academic writing


CESTOVÁNÍ

International Student Center a kolej pořádali výlety do různých měst po Anglii. Což mi přišlo snad nejlepší věc na Erasmu, protože miluji cestování. Všechny výlety stály jen 5 liber, za což člověk nesežene jízdenku do vedlejšího města ani za cestu tam. Díky tomu jsem navštívila města jako Londýn, Cambridge, Blackpool nebo Birmingham. Výletů bylo více, ale měla jsem v tu dobu u sebe návštěvy z Česka a díky nim jsem zas viděla například Liverpool, Manchester, Chester, znovu Londýn nebo maják South Stack Lighthouse (doporučuju, miluju). Takže cestovatelský vyždímání z Erasmu určitě doporučuju.


Blackpool


Cambridge


Chester, maják South Stack Lighthouse, Liverpool a Birmingham


Díky za přečtení a u dalšího článku ahoj!

20 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
logo v červeném kroužku.png
logo mod. krouzek.png
  • Instagram
image_preview.png

Projekt vzniká pod záštitou 

Odboru

zahraničních vztahů

Univerzity Karlovy

kontaktní osoba:

Bc. Anna Hroudová 

koordinátorka

anna.hroudova@ruk.cuni.cz

tel./WhatsApp 774 281 095

Napsat mi můžete i na Facebooku ;)

Charles Abroad 2020

logo ve zkutem krouzku.png