by Charles Abroad 

MEDA

(Beta)

jméno:*
příjmení:*
jméno nebo přezdívka, pod kterou chci zveřejnit svou zprávu:*
fakulta:*
arrow&v
obor studia:* 
město zahraničního pobytu:*

v angličtině

stát zahraničního pobytu:*
univerzita zahraničního pobytu:*

uveď prosím anglický název

přijímající katedra/fakulta:*

uveď prosím anglický název

arrow&v

O univerzitě

Informace o univerzitě jsou velice důležité pro každého uchazeče o studium v zahraničí. Každá informace, kterou si vybavíš, pomůže novým pokolením studentů-cestovatelů. Připravili jsme pro Tebe tři návodné otázky k tomuto tématu. 

1. obecně o univerzitě

Co Tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 

2. studium a přístup ke studentům

Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě (např. jiná organizace semestru, jiný způsob zkoušení, jiné vedení kurzů a podobně) ? Lišil se v něčem přístup učitelů a administrativy ke studentům? 

3. život na univerzitě 

Jak vypadá život na univerzitě? Fungují zde nějaké studentské spolky? Jsou k dispozici volitelné předměty, které přibližují jazyk a kulturu dané země? Pořádá univerzita pro své studenty volnočasové aktivity?

4. jazykové nároky 

Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 

bodové hodnocení*

Jak jsi byl(a) spokojený(á) s univerzitou?nejsem vůbec spokojený(á)jsem spíš nespokojený(á)neutrální hodnocení - mělo to výhody i nevýhody.jsem spokojený(á), až na pár drobnostíjsem moc spokojený(á), bylo to nejlepší!Jak jsi byl(a) spokojený(á) s univerzitou?

O městě

5. Jak na tebe město působilo? Jak bys jej charakterizoval(a) (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkus rozvinout.

bodové hodnocení*

Jak bys ohodnotil(a) město?vůbec se mi nelíbilojsem spíš nespokojený(á)neutrální hodnocení - mělo své výhody i nevýhodymoc se mi tu líbilo, až na pár drobnostíSuper! Bez chybičky!Jak bys ohodnotil(a) město?

O financích

6. Jak lze vyjít se stipendiem?

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít ve městě se stipendiem? Kolik procent výdajů Ti pokrylo? Jaký je Tvůj názor na ceny v zemi obecně?

7. Jak ušetřit?

Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 

bodové hodnocení*

Jak jsi to zvládal(a) s financemi?nezvládal(a) jsem tozvládal(a) jsem, ale obtížněbez velkých potížípeníze mi stačily akorátneměl(a) jsem potíže, ještě mi zbývaloJak jsi to zvládal(a) s financemi?

O ubytování

8. Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?

Neměl(a) bys fotografii ubytování na koleji? 

nahrát fotografii
velikost max 15MB

bodové hodnocení*

moje spokojenost s ubytovánímnejsem vůbec spokojený(á)jsem spíš nespokojený(á)neutrální hodnocení - mělo to výhody i nevýhody.jsem spokojený(á), až na pár drobnostíjsem moc spokojený(á), bylo to nejlepší!moje spokojenost s ubytováním

O zážitcích

9. Jazyk a kultura

Jakých kulturních odlišností sis všiml(a)? Jak ses vypořádával(a) s národním jazykem? Byl to i jazyk Tvého studia? Máš pocit, že ses se v jazyce díky pobytu posunul(a)?

10. Doprava a cestování

Využil(a) jsi pobytu k cestování po tvé zemi/okolních státech? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?

závěrečné hodnocení

11. Proč právě sem? 
V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal(a) ty?

tipy a triky

12. Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit...

13. Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...

14. Nejtěžsí pro mě bylo....

15. Nejvíc mě překvapilo, že...

fotografie

Budoucí generace Ti budou vděčné za obrazovou dokumentaci. Vypátral(a) bys ve svém archivu nějaké fotografie ze svého pobytu?
nahrát fotografii
velikost max 15MB

úvodní fotografie

Tato fotografie bude použita u Tvé závěrečné zprávy jako úvodní

další fotografie

nahrát fotografii
velikost max 15MB
nahrát fotografii
velikost max 15MB
nahrát fotografii
velikost max 15MB
nahrát fotografii
velikost max 15MB
Vyber prosím tagy, které vystihují tvůj pobyt:
pilotáž: chybí ti zde nějaké tagy?
Prosím napiš nám, které další tagy by podle tebe mohly být spolužákům užitečné - na základě tagů bude možné závěrečné zprávy filtrovat.
pilotáž: zpětná vazba
Nerozuměl(a) jsi některé otázce? Chyběly ti otázky, které bychom měli doplnit? Nebo ti naopak některé připadaly nadbytečné? Měl(a) jsi při vyplňování technické problémy? Prosím, napiš nám, abychom mohli formulář opravit. 
Formulář bude zveřejněn anonymně - pod přezdívkou, kterou sis zvolil(a) na začátku, je však třeba počítat s tím, že budou zveřejněny také všechny fotografie, které jsi nahrál(a). Pokud se zveřejněním fotografií nesouhlasíš, je možné je před odesláním ještě odstranit. O dodatečné odstranění fotografijí je možné kdykoli požídat na e-mailové adrese anna.hroudova@ruk.cuni,cz
Odeslání může pár vteřin trvat. Prosím, nezavírej prohlížeč.
logo v červeném kroužku.png
logo mod. krouzek.png
  • Instagram
image_preview.png

Projekt vzniká pod záštitou 

Odboru

zahraničních vztahů

Univerzity Karlovy

kontaktní osoba:

Bc. Anna Hroudová 

koordinátorka

anna.hroudova@ruk.cuni.cz

tel./WhatsApp 774 281 095

Napsat mi můžete i na Facebooku ;)

Charles Abroad 2020

logo ve zkutem krouzku.png