University of Glasgow

80343219_2576651435722757_65522999252106

stát

Skotsko

požadovaný jazyk

angličtina

němčina

francouzština

španělština

výše stipendia

(od ZS 20/21) 

519

euro

studentů

26357

%

zahraničních

36

postavení

v žebříčku QS 

67

rok založení

1451

460D1264-3C7E-4F57-BC70-F5B0633078CD_edi
vyřez.png

autor profilu univerzity

12. ledna 2021

Na profil
logo.png

Máme pro tebe i podcast 

Nechce se ti číst? Stačí poslouchat! O univerzitě jsme pro tebe totiž natočili také podcast.

CHCI SI TO POSLECHNOUT

O UNIVERZITĚ

NÁZORY:

Univerzita nabízela výjimečně dobré zázemí. Studijní prostory jsou velké, krásné a skvěle vybavené. Kampus je velmi kompaktní, všude je blízko a dá se tam najít vše co je třeba. Univerzitní knihovna je absolutně nepřekonatelná. Sedm pater titulů všech možných oborů a úrovní obskurnosti. Třešničkou na dortu je stará budova univerzity, kde si člověk přijde opravdu jako v Bradavicích a (v závislosti na oboru) pravidelně se tam učí.

Co se týče výuky, důraz byl kladem na samostudium a samostatnou četbu odborných článků. Kvůli covidu došlo k redukcím terénních výjezdů, které jinak byly super. Univerzita má vlastní terénní stanici (SCENE) u nedalekého Loch Lomond.

17. 5. 2022

MEDA

co si myslí další studenti?

VIDEO 

Nech se zlákat propagačním videem univerzity.

MĚSTO

NÁZORY:

Glasgow není moc o památkách. Například co se architektury týče, tak zástavba se tak rychle obměňovala, že zbývá jen pár takových historicky zajímavých ostrůvků. Každopádně centrum města je hezky kompaktní a je tam skoro všechno, druhým centrem je West End, což je blízko univerzity, kde to žije vlastně úplně stejně. Doporučuji Kelvingrove Gallery, botanickou zahradu a muzea v rámci univerzity - Hunterian a zoological museum (vstupy zdarma). Studenti univerzity mají zdarma systém půjčování jízdních kol, takže doporučuju vyrazit do vzdálenějších parků (Pollocks Park) nebo podél říčky Kelvin.

Co se týče sportu, můžete si koupit vstup do sportovních zařízení univerzity, což v sobě zahrnuje i možnost se přidat k jednomu z MNOHA sportovních týmů (můžete třeba veslovat nebo hrát basket). Současně vám to umožní vstup do posilovny a bazénu v rámci kampusu. Nicméně pro ty, kdo bydlí dál od kampusu doporučuju členství v Glasgow Club, což je městská síť posiloven (více lokací plus bazény).

Jinak bydlení bych se snažil situovat co nejblíž West Endu, případně centra. Tím máte zaručeno, že v podstatě všechno budete mít po ruce. V tomhle je Glasgow super, všechno je v docházkové vzdálenosti. Metro jezdí do kruhu kolem celého města. Nicméně doporučuju ušetřit na jízdném a jezdit zadarmo na kole, je to zábava a objevíte město.

17. 5. 2022

MEDA

co si myslí další studenti?