Tallinn University

80343219_2576651435722757_65522999252106

stát

Estonsko

požadovaný jazyk

angličtina

němčina

francouzština

španělština

výše stipendia

(od ZS 20/21) 

420

euro

studentů

6353

%

zahraničních

24

postavení

v žebříčku QS 

1000+

rok založení

2005

460D1264-3C7E-4F57-BC70-F5B0633078CD_edi
vyřez.png

Marika Smerekovská

autor profilu univerzity

6. září 2021

logo.png

Máme pro tebe i podcast 

Nechce se ti číst? Stačí poslouchat! O univerzitě jsme pro tebe totiž natočili také podcast.

CHCI SI TO POSLECHNOUT

O UNIVERZITĚ

Tallinn University vznikla v roce 2005 sloučením více než deseti nezávislých vzdělávacích institucí, avšak současné fakulty vznikly jednotlivě již v minulém století. Kampus univerzity se nachází kousek od historického centra a skládá se z šesti budov, kde sídlí jednotlivé fakulty, a čtyři výzkumné instituce.
Univerzita má také své regionální pobočky, které se nachází v Rakvere a Haapsalu. Každá z budov univerzity má své jméno (Terra, Astra, Silva, Mare, Nova, Vita) a na stránkách pod záložkou „ABOUT US – Campus“ se můžete dočíst nejen, co který název znamená, ale také, co všechno je na univerzitě pro studenty k dispozici. Celkově se jedná o velice moderní kampus, takže je zde spousta možností k vyžití.
Obory na Tallinn University jsem zaměřené především na humanitní obory, ale i tak je nabídka předmětů široká. Může se ale stát, že se ne všechny předměty v daném semestru otevřou. Určitě je výhoda navštěvovat předmět Estonian Language A1, kde se naučíte základy Estonštiny.

Za zmínku určitě patří fakt, že hodiny nejsou pravidelně každý týden v jeden čas, ale pro každý předmět má na začátku semestru vypsané termíny s časy, kdy se uskuteční. Obvykle pak jedno setkání trvá 3-6 hodin. Ale záleží na daném vyučujícím, jak často daný předmět bude a od toho se pak odvíjí i délka jednoho setkání. Přibližně v polovině semestru jsou obvykle deadliny na seminární práce a eseje, které jsou jednou z částí závěrečné známky. Po těchto deadlinech je 1-2 týdny klidu, které studenti využívají k cestování. Každá fakulta má termíny trochu jinak.

Na univerzitě je také možnost přihlásit se do Buddy programu, kdy vám bude posléze přidělen tzv. Tutor. Samozřejmě jako u všeho, hodně záleží, jakého člověka dostanete. Já měla to štěstí, že i když můj Tutor nebyl nejlepší, tak jsem se přes spolubydlící dostala ke slečně, která je teď moje kamarádka, a jsme stále v kontaktu.

Rozhodně doporučuju navštěvovat oficiální události (např. výlet do Laponska či Photo Hunt) pořádané ESN TUIC a ESN Tallinn, kde se můžete potkat s výměnnými studenty nejen z Tallinn University, ale i z ostatních škol.

Kousek od kampusu se nachází Russalka Memorial Beach a také Kardiorg Park, který je skvělým místem ke studiu a piknikům během teplých dnů. Mezi parkem a univerzitou je úžasná kavárna Nop, která je současně i bio-obchod. Osobně doporučuju jejich Matcha Coconut Latté.

NÁZORY:

19. 3. 2022

VŠECHNY NÁZORY

MEDA

co si myslí další studenti?