Meda

databáze mobility na UK

University of St. Thomas

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

4.0
3.0
5.0
5.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
University of St. Thomas je univerzita, za kterou Američané platí nemálo peněz, což je také na celém kampusu a jeho vybavení znát. V kampusu naleznete vše, co je potřeba - od učeben, několika kantýn, knihovny po všelijaká sportoviště (tělocvičny, bazén, posilovnu i venkovní ovál). A co mě první napadne? Neomezená konzumace jídla v místní kantýně :-)
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Co bylo pro mě nejzásadnější, bylo množství průběžné práce. Student si tak mohl vytvořit pevný základ ještě před zkouškovým, a nebyl tak ve stresu v závěru semestru. Ale to se samozřejmě také liší předmět od předmětu. Kurzy byly vedeny obdobně. Přístup učitelů ke studentům byl rozhodně více osobní, znali nás povětšinou jménem a studium bylo více založeno na kooperaci než na drcení se látky.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Život v kampusu byl skvělý v tom, že z něj člověk ani nepotřeboval odejít. Vše bylo na jednom místě a to včetně nejrůznějších aktivit. O mezinárodní studenty se především starala organizace OISS, která nám neustále vymýšlela nejrůznější program - soutěže, akce, výlety…
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Studovala jsem v angličtině, tou dobou stačilo pouze potvrzení z jazykového kabinetu. Pravidla se mění, je možné, že nyní je potřeba IELTS.

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.
Město je zas něco jiného, než na co jsem byla v Americe zvyklá. Minnesota není úplně turistický cíl, je ale rozhodně zajímavé v ní žit. Dobrou vychytávkou je školní shuttle, který jezdí do centra St. Paul každou chvíli, a tak není složité se tam z kampusu přemístit.

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Já jsem měla štěstí, že mi stipendium hradilo téměř vše. Respektive vše na škole. Letenky, pojištění jsem si hradila ze svého, ale vše na kampusu - školné, bydlení a neomezené jídlo jsem měla hrazené :-) a to bylo naprosto bezkonkurenční.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Co se týče ostatních výdajů, Amerika není levná země, ale dá se ušetřit poměrně snadno, vyjma ubytování - to mluvím o případném cestování. Na kampusu toho člověk moc neutratí, v rámci studia má přístup ke sportovním aktivitám zdarma, já nemusela utratit ani žádné peníze za jídlo. Nicméně je možnost si vařit.

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Já jsem bydlela v kampusu v Morrison hall a bylo to naprosto super :-). Měla jsem pokoj sama pro sebe, v apartmánu jsme byly čtyři holky, každá jsme měly vlastní pokoj, ve dvou jsme sdílely koupelnu a záchod. K dispozici jsme taky měly velkou kuchyň.

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cestovních plánů jsem měla víc než dost, bohužel mi většinu z nich překazil covid, a tak se neuskutečnily. Ale rozhodně je Minnesota skvělý výchozí bod k procestování nejen Velkých jezer.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Studovala jsem v angličtině, tou dobou stačilo pouze potvrzení z jazykového kabinetu. Pravidla se mění, je možné, že nyní je potřeba IELTS.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Já si obecně myslím, že každý výjezd je skvělý, protože člověka mnoho naučí. Ale výjezd do Ameriky je speciální v tom, že je to opravdu dálka a nedá se z toho snadno vycouvat, což vás nutí si to užít naplno, odtrhnout se od běžného života a zkusit si zažít něco naprosto nového. Navíc Minnesota není New York, a tak poznáte Ameriku zas úplně jinak.

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Adaptér, deníček, českou vlajku, český dobroty na ochutnání kamarádům a dobrou náladu. :-)
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Bohužel přišel covid a vše obrátil vzhůru nohama, nicméně asi bylo lepší to předem nevědět a užívat si, co to jen šlo…
Nejvíc mě překvapilo, že...
I když jsem v Americe byla potřetí, byla to zase jiná zkušenost. A opravdu k nezaplacení :-)
Nejtěžsí pro mě bylo....
Dálka, dřívější návrat… ale odjezdu nelituju!

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

5.0
1 hodnocení

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?