Meda

databáze mobility na UK

Sungkyunkwan University

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

5.0
4.0
3.0
3.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Tím, že jsem tam byla v kovidové době, jsem neměla možnost plně univerzitu prozkoumat, ale naštěstí jsme měli možnost tam trávit alespoň dva týdny výuky. Avšak jsme byly jen v určitých místnostech, které byly moderně zařízené s interaktivní tabulí. Občas jsme měly možnost nahlédnout do kantýny, která byla prostorná a měly jsme na výběr ze dvou jídel (za normálních okolností mohlo být i z pěti) a bylo to celkem levné.

Jinak, co se týče přístupu, tak kampus byl celkem velký a prostorný. Šlo se hodně do kopce, takže se člověk i posilnil, než vešel do budovy.
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Jelikož se jednalo plně o jazykový kurz, vše bylo vedeno v korejštině. Od rána od devíti do odpoledne do tří jsme se učily slovíčka, gramatiku jen v korejštině. Mohly jsme mít tak možnost si lépe ukotvit jazyk. Učitelky byly velice milé. Komunikovaly s námi prostřednictvím korejské sociální sítě zvané kakaotalk.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Bohužel tady na tu otázku nemohu tolik odpovědět, jelikož jsem vyjela v kovidové době, kdy univerzita takto nijak nefungovala.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Studovala jsem v korejštině o korejském jazyce.

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.
Seoul je vlice moderní město a opravdu veliké. Je hodně rušné, ale tak co se dá čekat od města s takovou rozlohou a počtem obyvatelstva. Rozhodně je ale zajímavé, jak to tam funguje. Máte třeba ulice, kde uvidíte jen obchody se zlatnictvím a nic jiného. Zapůsobilo na mě, jak mají vyloženě rozdělené čtvrti (Gangnam je opravdu bohotá čtvrť, Iteawon je vyloženě plná cizinců, Hongdae je vyloženě čtvrť na uvolnění, zábavu atd.) Mým oblíbeným místem je Namsan Park a všechny možné paláce, kláštery, které jsem navšívila a že jich není málo. Každopádně, co se týče peněz, tak je to tam celkem drahé. Musí se v tom člověk naučit chodit a hledat způsoby, jak najít ty levnější věcil.

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium mi pokrylo asi tak 50% z mých výdajů. A jak jsem psala výše, je to tam celkem drahé, ale dá se to zvládnout na ten půl rok.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Co se týče jídla, rozhodně koukat na NO BRAND věci, jsou mnohem levnější a kolikrát i třeba větší, než ty, co jsou vyloženě "značkový". Třeba Nutella, co stála NO BRAND tak v přepočtu na české peníze to bylo za 90 korun a se značkou to stálo skoro 200 korun.
A rozhodně doporučuji si finance někam zapisovat, ať má člověk lepší přehled.
Taky si kupte filtry jako do sprchy, tak i filtrovanou konvici. Voda je tam opravdu špatná a než si kupovat balenou vodu, která vyjde draho, je lepší filtr.

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Jelikož jsme nemohly se spolužačkou zažít úplně university life, řekly jsem si, že se neubytujeme na kolejích, ale v AIRBNB a musím říct, že to bylo fajn. Sice teda pozor, abyste se ujistily, že má ubytování okno, protože mi poslední 3 a půl měsíce žily bez okna, ale zvládnout se to dá. I za celkem přijatelné ceny.

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Ano, využila jsem situace a cestovala. Nijak to mému studiu neuškodilo. Rozhodně nejlepší byl ostrov Jeju, ten se mi velice zalíbil. A celkově jih byl asi nejhezčí. Seoul je krásné město, ale mým favoritem je rozhodně Daegu.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Studovala jsem v korejštině o korejském jazyce.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Rozhodně je to země, kterou stojí za to vidět. Ta kultura, ta historie, je to něco obohacujícího. Zážitek na celý život.

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Méně oblečení, filtrovanou konvici
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
popravdě já nebyla tolik překvapená, ale rozhodně je dobrý vědět, že tam voda není úplně nejlepší, že holky, co používají tampóny se k nim úplně nedostanou.
Nejvíc mě překvapilo, že...
na to, jak se říká, že umí Korejci celkem anglicky, protože podstupují testy na školách, tak jsem se v angličtině skoro nedomluvila
Nejtěžsí pro mě bylo....
to, že byla kovidová doba a já se musela smířit s tím že tam jedu jen na online hodiny (ale zase jsem měla lepší možnost na cestování)

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

Niko zatím zprávu nehodnotil, buď první!

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?