Meda

databáze mobility na UK

Polytechnic Institute of Viana do Castelo

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

4.0
5.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita je poměrně komorní právě proto, že je v tak malém městě jako je Viana. Nejrozšířenější je fakulta obchodu a cestovního ruchu atp., chodí tam množství Erasmus studentů. Já ale byla na pedagogické fakultě a navíc na jediném uměleckém oboru. Dohromady nás bylo erasmaček asi 5. O to je ale přístup přátelštější. Jinak prostory školy parádní, příštup do ateliéru kdykoliv do půlnoci!
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Méně angličtiny, více pomoci a individuálního přístupu. Na všem se dá domluvit. Z hodin jsem se ale přeci nevymluvila.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
První týden je možné zadarmo navštěvovat intenzivní kurz portugalštiny a kultury. Pomůže v pozdější orientaci. Poté každý semestr kurz na úroveň A1. Pro erasmaky jsou pořádaný jen bujaré večírky. Akce místních studentů jdou trošku mimo všechny, pokud se s někým opravdu hodně nebavíte. Což za mě příliš nešlo, anglicky mluvili asi 2.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Málokdo umí dobře anglicky. Jen někteří kantoři, vedení, studijní apod. Nejdříve jsem studovala anglicky a rukama nohama. A po půl roce už z části portugalsky. Uni požaduje neoficiálně angličtinu nebo alespoň španělštinu.

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.
Studentské, malé, milé město. Všude se dá dojít pěšky nebo na kole. Všude rovinka, cyklotrasa kolem oceánu a řeky. Parádní příroda. Vodopád za městem, rozsáhlý les. Historické centrum a spoustu podničků (ne stylish jako v Praze, spíš s mrazenou pizzou a pivem bez pěny, ale přece).

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Málokdo umí dobře anglicky. Jen někteří kantoři, vedení, studijní apod. Nejdříve jsem studovala anglicky a rukama nohama. A po půl roce už z části portugalsky. Uni požaduje neoficiálně angličtinu nebo alespoň španělštinu.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
Nejtěžsí pro mě bylo....

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

Niko zatím zprávu nehodnotil, buď první!

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?