Meda

databáze mobility na UK

National University of Public Service

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

5.0
5.0
3.0
5.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita má naprosto krásný kampus hned u metra, kousek od centra města. Budovy mají to nejmodernější vybavení a koleje jsou taktéž úplně nové (i když jsem bydlel nedaleko na bytě). Všichni jsou neskutečně přátelští a snaží se vám se vším pomoct.
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Výuka je velmi přátelská, často se všichni na semináři představí, výuka probíhá spíše západním způsobem - zkoušení písemné či esej, projekt. Výuka probíhá často velmi v přátelském duchu, na semináře chodí i místní studenti, nicméně většina studentů jsou další erasmus studenti. Studium v porovnání s PrfCuni je lehčí a rozmanitější.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Život na univerzitě byl skvělý, vše je v kampusu univerzity - jídelna, koleje, park (dokonce jsou zde i stáje pro koně), posilovna atd. Erasmus spolek je velmi aktivní a snaží se pořádat zajímavé aktivity pro studenty, ať už různé výlety nebo sociální aktivity. Lze si na univerzitě zapsat výuku maďarštiny.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Studium probíhá v angličtině.

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.
Město jsem si naprosto zamiloval, je tam vše. V některých ohledech je velmi podobné Praze, takže si často připadáte jako doma a Maďaři na mě byli vždy neskutečně milí. Je to velmi kosmopolitní město plné studentů, místních i cizinců. Oblast kolem řeky je krásná a město nabízí i skvělý noční život. Doporučuji hospůdku Lampás, kde je každou neděli Open Mic night, každý tedy může jít zahrát a zazpívat nějakou písničku, chodili jsme tam snad každý týden. Městská doprava je také skvělá, podobná té v Praze.

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium jsem měl ve výši tuším 330 euro, což bylo poměrně málo. Pokrylo mi to bydlení na bytě a zbylo pár korun. Pokud budete bydlet na koleji, tak by vám mohla zbýt menší suma. Ceny jsou o něco levnější než v Praze, ale je to dost podobné.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Vše podobné jako v Praze, takže nedokážu blíže poradit.

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlel jsem s dalším spolužákem z naší fakulty kterého jsem znal již předtím. Byt jsme měli naprosto bezvadný, každý vlastní pokoj a byl hned u metra, přesto v klidné oblasti.

Koleje na NUPS jsou jen pár let staré a vypadají opravdu skvěle, včetně společných prostor.

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Bohužel většinu plánů mi zhatil covid, procestovali jsme nicméně alespoň část Maďarska (doporučuji festival v Moháči), byl jsem také v Záhřebu.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Studium probíhá v angličtině.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Budapešť je krásné město plné příjemných lidí. Budu se sem často vracet.

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Kytaru
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
nic
Nejvíc mě překvapilo, že...
vše výše
Nejtěžsí pro mě bylo....
nic

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

Niko zatím zprávu nehodnotil, buď první!

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?