Meda

databáze mobility na UK

ELTE

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

5.0
5.0
5.0
5.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita měla 2 budovy hned u sebe, první, ve které jsem byl jen jednou,nebyla nic moc. Druhá, hlavní, je však krásná budova uprostřed města.
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Tento aspekt lze těžko posoudit, jelikož zkouškové období probíhalo v době koronavirové. Hlavní rozdíl však byl, že žádná ze zkoušek nebyla ústní.
Většinu semestru jsme však stihli prezenčně a řekl bych, že hodiny se příliš nelišily od českých.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
K dispozici je řada předmětů snadno nalezitelnych na stránkách školy. Je možno využít i hodin maďarštiny. Erasmová skupina pak pořádá akce prakticky pořád a člověk se nikdy nenudil.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
V angličtině bylo úplně vše, i Maďaři umí dobře. Byli zde i studenti, kteří byli v angličtině slabší, takže se není čeho bát.

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.
Úžasné studijní město, kde je vše blízko, všude by se dalo dojít pěšky a hlavně všichni studenti bydlí blízko u sebe, takže se nestane, že byste z někým jeli hodinu. Město je plně skvělých barů a klubů, které si troufnu říct jsou lepší a zajímavější než v Praze, stejne tak jako krásných míst na večery venku. Vše je rovněž celkem levné, takže za noc venku nedáte ledvinu jako na severu.

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium bylo 420 eur, za krasnej byt v centru jsem platil 340, ale určitě by se dalo sehnat levněji. Jeden kamarád dokonce bydlel na koleji za 100 ale hodinu a půl od všeho, takže nedoporučuju. Můj byt byl ve skvělý lokalitě a nádhernej. Všechny byty ostatních studentů však byly krásný a velký za super peníze. Určitě se vyplatí spolubydlící.
S 80 eurama pak člověk samozřejmě nevystaci vzhledem k tomu, že se celý týden něco děje, příliš mnoho doplácet nutno není.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Jídlo je tak na podobný cenový úrovni jako v Praze, restaurace možná o něco levnější. Příjemné bylo na Bolt Food sekce jídel cca za 70 korun, vždycky něco fajn se tam našlo.

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Jak už jsem říkal, byt jsme měli nádherný. Koleje pro nás nešli, kvůli koroně,ale vůbec nelituji, prý nebyly nic moc.
Byty jsou relativně levný a je super mít pár mezinárodních spolubydlících. Já měl 2 Španěly a 1 Němce, které jsem našel na whatsapp ozvy skupině a lepší byt jsem si přát nemohl.

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Pronajali jsme 3 Fabie a projeli celý Maďarsko, skvělý a levný. U Balatonu jsme taky byli několikrát. Všechno top. Ostatní město se sice Budapešti v zajímavosti neblíží, ale cesta rozhodně stojí za to.
Na cestu do Maďarska určitě lepší vlak než bus.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
V angličtině bylo úplně vše, i Maďaři umí dobře. Byli zde i studenti, kteří byli v angličtině slabší, takže se není čeho bát.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Budapešť jsem si rozhodně zamiloval. 6 hodin od Prahy za 300 Kč, může tě navštívit kdokoliv, kdykoliv. Vše levné, město skvělé, bary a kluby výjimečné, pořád je co dělat.

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Nic zvláštního netřeba.
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Že mám jet na co nejdéle.
Nejvíc mě překvapilo, že...
Že bylo tak lehké se se všemi spřátelit. Všichni se chtějí seznamovat.
Nejtěžsí pro mě bylo....
Cesta na první sraz z ostatními. Jak jsem ale přišel, vše šlo úžasně.

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

Niko zatím zprávu nehodnotil, buď první!

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?