Meda

databáze mobility na UK

Corvinus University

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

5.0
5.0
5.0
4.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita nabízí řadu zajímavých předmětů, v jejím rámci působí také studentský spolek, skrze který bylo možné se zapojit do velkého množství mimoškolních aktivit pro Erasmus studenty. Univerzita se skládá ze čtyř budov blízko u sebe, z nichž dvě jsou hlavní a zároveň největší. Prostory každé z nich byly velmi odlišné, jedna budova je moderní, druhá historická, obě ale velmi pěkné.
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Způsob vedení kurzů je velmi podobný způsobu v ČR, způsob zkoušení závisel na jednotlivých předmětech, setkala jsem se s možnostmi jako vypracování a předvědění prezentace na zvolení téma, vypracování eseje či test požadující odpovědi v podobě kratších esejů.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na univerzitě funguje studentský spolek, který pořádá spoustu aktivit k seznámení se s ostatními studenty, Budapeští i jinými městy. Je možné zvolit si předměty jako maďarský jazyk a historie Maďarska.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Studovala jsem v angličtině, požadavek je úroveň B2

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.
Budapešť je rušné město s řadou možností, jak trávit volný čas. K vidění je řada památek na obou stranách řeky (Parlament, Hrad, Rybářská bašta, ...), velmi zajímavé je muzeum pojmenované House of Terror. Oblíbená místa: Gellért Hill, Római Part, místa u řeky, např. u Lánchíhu nabo Szabadság Hídu, Erzsébet-kilátó, kavárna Cafe Frei.

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Ceny jsou velmi podobné jako v Čechách. Stipendium odhadem pokrylo 80% výdajů.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Zvolit ubytování na soukromé koleji, nejlevnější supermarket byl Aldi, velmi se vyplatilo mít Revolut kartu, která nabízela výběry z bankomatů v jakékoli měně zdarma.

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolila jsem soukromou kolej, jelikož Corvinus koleje neposkytuje. Jednalo se o Körúti Magánkollégiumok Kft. - nabízejí několik kolejí, ubytování bych doporučila.

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cestovala jsem pouze po okolí Budapešti, doporučuji navštívit Esztergom a Szentendre.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Studovala jsem v angličtině, požadavek je úroveň B2

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Budapešť je velmi pěkné město, kde je stále co dělat a objevovat. Velkou výhodou je i krátká vzdálenost od Prahy a možnost využití vlaku k cestování, díky čemuž je snazší se na půl roku přestěhovat do jiné země než například letadlem.

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Nenapadá mě nic zásadního, díky cenové dostupnosti je možné případně cokoli dokoupit na místě.
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Vše důležité bylo možné si předem dohledat.
Nejvíc mě překvapilo, že...
Nejtěžsí pro mě bylo....
Najít a ověřit spolehlivost ubytování, u kterého bylo třeba zálohu platit předem. Nakonec mě majitel odkázal na studentky z Česka, které bylo možné kontaktovat a ověřit vše potřebné.

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

Niko zatím zprávu nehodnotil, buď první!

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?