Meda

databáze mobility na UK

Chalmers University of Technology

celkové hodnocení

celkové hodnocení univerzity:

celkové hodnocení města:

jak lze vyjít se stipendiem

hodnocení ubytování

3.0

O univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita má v Göteborgu dva kampusy. Pro chemickou sekci probíhala veškerá výuka na kampusu Johaneberg. Tento kampus pro mě byl hlavní předností univerzity. Kampus je rozlehlý a je v něm vše potřebné pro studium a trávení volného času (knihovna, menzy, studentské podniky, sportovní zařízení, studovny, hudební místnost ...).
Liší se způsob studia na zahraničí univerzitě? Lišil se v něčem přístup vyučujících a administrativy ke studentům? 
Semestr je rozdělen na dvě části (jedna část trvá zhruba měsíc a půl) a každá část je pak zakončená zkouškovým týdnem. Celý akademický rok se pak skládá ze 4 studijních částí. Během jedné části si student zapíše 2-3 kurzy (jde i více, ale pak už se moc nedá vyhnout překryvům v rozvrhu) a na ty pak chodí. Jedná se o blokový rozvrh, takže kurzy jsou rozvrženy do jednotlivých bloků týdne a podle tohoto rozvrhu se pak jede celé čtvrtletí. V rámci zamezení překryvů, je třeba si volit předměty z odlišných rozvrhových bloků, nicméně ani to nezaručuje, že tam nějaká ta kolize nebude.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Kvůli pandemii byl bohužel studentský život během mého pobytu poměrně omezený.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Veškeré studium je v angličtině a to i pro domácí studenty.

O městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a (rušné, poklidné, studentské, kosmopolitní...). Co je zde zajímavého k vidění? Jaká byla tvoje oblíbená místa? Svou odpověď prosím zkuste rozvinout.

O financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 

O ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Univerzita bohužel nezajišťuje kolej pro erasmus studenty, takže si ubytování musí člověk najít sám. Získat ubytování v Göteborgu není úplně jednoduché, takže samozřejmě je lepší začít s hledáním co nejdříve. Pro získání koleje je třeba se registrovat na stránky poskytovatele kolejí, kdy v Göteborgu fungují dvě takové organizace: Chalmers Student Bostad (pro studenty Chalmers) a GHS (pro studenty Göteborg universität). Po registraci je možné se ucházet o ubytování. Na ubytování jsou ale dlouhé čekací doby, protože to funguje systémem, že kdo čeká déle, ten má větší šanci získat kolej (za každý den ve "frontě" získáváte body). Na kolej se tak dá čekat klidně třeba 5 měsíců. Každopádně za pokus to stojí, protože člověk může mít vždycky štěstí. Další možností je pak bydlet v podnájmu. Pro tento účel je dobré vyzkoušet stránku Blocket, nebo facebookovou stránku Find Accomodation in Gothenburg.

O zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Pro studenty jsou slevy na cestování vlakem. Nicméně, cena lístků se odvíjí od toho, jak dopředu si je koupíte.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Veškeré studium je v angličtině a to i pro domácí studenty.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?

fotogalerie

Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Girl with Leather Backpack
Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
Nejtěžsí pro mě bylo....

Jak studenti hodnotí tuto zprávu?

Niko zatím zprávu nehodnotil, buď první!

Ohodnoť ji ty :

Malé díky udělá hodně!

Děkujeme za Tvůj vzkaz!

Došlo k chybě, vyplnil(a) jsi všechna pole?