University of Tampere

4.png

Tampere

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Tampere

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

19

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Magdalena

5.0average rating is 5 out of 5

Univerzita má několik kampusů, všechny jsou dobře vybavené, za mě byl nejhezčí Kauppi, kde se vyučují zdravotnické předměty. V budově Linna v City center je i studovna 24/7, která může ve zkouškovém přijít vhod.

Kateřina

5.0average rating is 5 out of 5

Unikátní studentská kultura
Celá univerzita je rozdělena do tří budov po městě, studenti jsou více propojení a jsou tak často přátelé i mimo své obory
Dvě univerzitní budovy, které jsem navštívila byly prostorné, moderní, skvěle vybavené

Tereza

5.0average rating is 5 out of 5

Tampere University je velká, tří-kampusová univerzita ve třetím největším městě Finska, Tampere. Vznikla sloučením dvou univerzit, více humanitně zaměřené University of Tampere, která má hlavní kampus v centru města, a Tampere University of Applied Sciences, která je více technicky zaměřená a dohromady čítá něco málo přes 20000 studentů.
Všechny kampusy jsou moderně zařízené a čisté, včetně kampusu v centru města, jehož hlavní část, Päätalo, byla vybudovaná v 60. letech, nicméně jde o stylovou, čistou budovu, kde najdete i studentský HubHub, jednu kantýnu a dvě studentské kavárny.
Každý kampus má k dispozici minimálně jednu kantýnu, v případě City Center kampusu, kde jsem trávila čas já, jsou to kantýny hned tři, se širokým výběrem jídel, se studentskou kartou za cenu 2,7 eur (pro představu přikládám odkaz na jídelní lístek: https://unisafka.fi/) - kantýny bohužel servírují většinou jen obědy, nicméně je možné si víc porcí zabalit i do krabiček, za stejnou cenu.
Naproti City Center kampusu se nachází knihovna Linna, kde se nachází další kantýna, je možné zde tisknout a také zde naleznete místnosti na samostudium.
Současně všechny kampusy mají i vlastní posilovny/tělocvičny, kam si můžete za cenu 59 eur na pololetí koupit permanentku a navštěvovat všechny tělocvičny všech kampusů a pomocí bookingového systému se hlásit i na skupinová cvičení nebo za malý poplatek se účastnit i speciálních kurzů (v zimě např. běžkování).
Kampus v Hervantě potom nabízí i laboratoř FabLab, kde najdete 3D tiskárny, vinylové řezačky, šicí a vyšívací stroje apod. - přístroje si lze zabookovat předem a platíte jen za materiály, podle ceníku na jejich webu - za mě rozhodně zajímavé místo, kde si toho můžete spoustu zkusit.

Dominika

4.0average rating is 4 out of 5

Univerzita v Tampere je moderní a skvěle vybavená. Po městě jsou rozmístěné 3 kampusy, Central kampus, Hervanta kampus a Kauppi kampus. Já jsem nejčastěji byla na kampusu v Hervantě, protože jsem bydlela blízko. Každý student může navštěvovat kterýkoliv kampus se svou studentskou kartičkou.

Na každém kampusu je několik menz, míst určených pro studium a v centru je velká knihovna Linna. Rozhodně doporučuju chodit na obědy do menzy - stojí 2,7 euro a v ceně je pití (voda/mléko/kefír/šťáva), salát, hlavní jídlo a chleba. Zároveň je to super způsob, jak se potkávat s kamarády během dne. Na Hervantě jsou k dispozici i 3D tiskárny. embroidery machines, šicí stroje a podobné vybavení.
Na každém kampusu je i SportUni. Za jednorázový poplatek na semestr (cca 40 euro) můžete chodit do posilovny, na skupinové lekce, využívat kurtů na badminton, lézt na horolezecké stěně... SportUni můžete využívat na všech 3 lokacích.

4.75

město hodnotili 4 studenti

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Hanken School of Economics

Helsinki

FSV

detail

HAAGA-HELIA University of Applied Sciences

Helsinki

FTVS

detail

Humak University of Applied Sciences

Helsinki

FF

detail

Lahti University of Applied Science

Lahti

FHS

detail

Diaconia University of Applied Sciences

Helsinki

ETF

detail

University ofJyväskylä

Jyväskylä

PedF, FF, FSV, FTVS

detail

Savonia University of Applied Sciences

Kuopio

FTVS, 1.LF

detail

Mikkeli University of Applied Sciences

Mikkeli

2.LF

detail

Arcada University of Applied Sciences

Helsinki

FSV

detail

Kajaani University of Applied Sciences

Kajaani

FTVS

detail

University of Eastern Finland

Kuopio

PřF, PedF, 1.LF, 3.LF, FaF, LFP, FF

detail

University of Oulu

Oulu

FF, PedF, PřF, 1.LF

detail