top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Silvie Anna Hasalíková

Autor(ka):

fakulta:

Silvie Anna

Hasalíková

Filozofická fakulta

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Silvie Anna je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Silvie Anna

Filozofická fakulta

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Hankuk University of Foreign Studies

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Silvie Anna hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 3 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 4 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita má dva kampusy. Jeden je v centru Soulu, druhý v malém městečku Mohjonu vzdáleném asi 1,5-2 hodiny autobusem z centra Soulu. Studenti z Česka jsou automaticky posíláni do Global Campusu v Mohjonu. Na koleji jsou studenti ubytování v pokoji po dvou. Koleje jsou čisté, za poplatek si mohou studenti pronajmout společnou kuchyň a vařit si v ní, v přízemí kolejí je prádelna a malá posilovna. Vedle kolejí je jídelna, kde se mohou studenti stravovat. Připravují snídaně, oběd, večeře, většinou je dostupná pouze jedna volba jídla. Další jídelna je cca 10-15 min pěšky od kolejí, ale každou jídelnu vlastní jiná firma, proto platí v každé jiný systém. Platí se platebními kartami, proto je dobré si předem zkontrolovat jejich funkčnost v zahraničí. V rámci kampusu je také přítomný doktor.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Studenti jsou na začátku rozděleni testem mezi levely 1-6 (6 je nejvyšší). K tomu si mohou nebo nemusí vybrat nějaké předměty navíc dle nabídky. Jazykový kurz je každý všední den cca 4 hodiny. Dbá se na dodržování docházky. V rámci kurzu jsou 2 testy, jejichž splnění je nutné k obdržení certifikátu o splnění. Hodiny jsou zaměřeny především na znalosti gramatiky, párkrát je nutné přednášet v korejštině před třídou. Očekává se aktivní účast na hodinách a plnění domácí přípravy.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Jsou k dispozici volitelné předměty na odpoledne. Nejsem si jistá jak ostatní studenti, ale my jsme museli jednou týdně vyučovat korejské studenty češtinu. K dispozici je velká knihovna, kde si mohou studenti hledat materiály pro dipl., bakalářskou práci. Škola má zvlášť spolek pro zahraniční studenty, kde se organizují zájezdy do Everlandu nebo Soulu, záleží na organizátorech. Jednou nám škola nabídla zájezd na kor. ostrovy a v rámci jazykového kurzu jsme jeli do korejského skanzenu.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Student je zařazen podle reálné znalosti korejského jazyka na začátku kurzu, proto není problém s obtížností. Po zvládnutí testu již není cesta jak se dostat do vyšší úrovně. Volitelné předměty jsou většinou v angličtině a s koordinátorkou studia je možné se bez problému domluvit rovněž anglicky.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Global Campus v Mohjonu je opravdu malé město. Je zde kampus, jedna ulice s pár restauracemi, jeden velký supermarket vzdálený asi 20 min pěšky od kampusu. Doprava je dost komplikovaná. Vhodné místo pro lidi, co mají rádi přírodu a procházky. Asi hodinu vzdálený je pěkný buddhistický klášter.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Ceny v supermarketu jsou vyšší než v Česku (hlavně ovoce, zelenina). Jídlo v restauraci je o něco levnější než v Česku. Školní jídelna je cca 60kč za jídlo. Jedna cesta do Soulu autobusem stojí cca 50kč. Jen se stipendiem vyjít asi nejde, je potřeba si vzít více peněz.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Koupit si předplacenou kartu do jídelny poblíž kolejí na začátku roku, koupit si IKEA povlečení, které člověk na konci pobytu může vyhodit/darovat jiným studentům.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem na koleji, pár cizinců z kurzu si pronajalo po dobu kurzu studio v Mohjonu s kuchyní, což ale nedoporučuji, protože je to příliš komplikovaný proces. Koleje jsou čisté a pěkné. Na každém patře je filtrovaná voda. Pokoj je sdílený a malý, ale celkově si nebylo na co stěžovat. Na kolejích je večerka.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Doporučuju se o víkendu podívat i do ostatních měst, popřípadě zaletět si na ostrov Jeju.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Student je zařazen podle reálné znalosti korejského jazyka na začátku kurzu, proto není problém s obtížností. Po zvládnutí testu již není cesta jak se dostat do vyšší úrovně. Volitelné předměty jsou většinou v angličtině a s koordinátorkou studia je možné se bez problému domluvit rovněž anglicky.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Pobyt v Koreji byl moc dobrou zkušeností, jazykový kurz na škole byl přínosný a výuka kvalitní. Pro příště bych ale volila školu, která má kampus v centru Soulu, už jen kvůli možnosti víkendových výletů po Koreji, které jsou komplikovaně realizovatelné z Mohjonu. Pro ty, kteří preferují pobyt v přírodě je ale Global Campus ideální volbou.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Cestovní žehličku.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Je potřeba si dát pozor na vízum a informovat se předem o datu do kterého je nutné opustit Koreu po konci kurzu. Někteří spolužáci měli problém s letenkami.
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Hankuk University of Foreign Studies

Další zprávy z regionu Korea

bottom of page